Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us

Slide Šio amžiaus vaikai – tikri pasaulio tyrinėtojai. Jie vis geriau valdo savo kūną ir kalbą, mokosi spręsti tam tikras problemas, ima suprasti tikrąsias daiktų funkcijas ir naudoti juos pagal paskirtį. Todėl šiame etape svarbu palaikyti vaiko iniciatyvumą ir motyvaciją veikti: drauge ieškoti įdomių užsiėmimų, tačiau kalbėtis ir apie susitarimus ar taisykles. Mažiausių vaikų grupę vadiname „Pumpurėliais“. 1,5–3 metų grupė
a a

Ugdymo veiklos
šioje grupėje

Padedame susipažinti su įvairiomis formomis, spalvomis, raidelėmis ir skaičiais per kaladėlių, dėlionių, lipdymo, piešimo žaidimus. Žaisdami vaikai lavina rankučių koordinaciją, kūrybiškumą, socialinius įgūdžius.

Mokome įsiklausyti į garsus ir taisyklingai juos tarti. Vaikai mėgdžioja įvairius gamtos, paukščių ir gyvūnų garsus, atlieka žaismingas artikuliacines mankšteles. Lavinama foneminė klausa ir girdimasis suvokimas.

Daug dėmesio skiriame pirštukų mankštinimui: vaikai minko, konstruoja, veria, mokosi taisyklingai laikyti pieštuką ir t. t. Taip skatinamas kalbos vystymasis, kadangi zonos, atsakingos už rankų judesius ir kalbą, smegenyse yra šalia viena kitos. Taigi jei lavės pirštai – lavės ir kalba.

Kineziterapeuto užsiėmimuose stiprinami kūno judesiai ir koordinacija: vaikai šliaužia, ropoja, lenda pro įvairias kliūtis, mokosi bėgioti, šokinėti, spirti, mesti, gaudyti kamuolį. Judėjimo įgūdžių lavinimas taip pat padeda mokytis kalbėti, o vėliau – ir skaityti.

Vaikai dainuoja daineles ir atlieka įvairius judesius pirštukais, taip lavindami smulkiąją motoriką. Muzikuojant klausomasi gamtos garsų, susipažįstama su skirtingais muzikos instrumentais.

Leidžiame vaikui būti savarankiškam – pačiam nusiplauti rankutes, apsiauti batukus, padėti ruošos darbuose, susitvarkyti žaislus ir pan. Skatiname eksperimentuoti, tirti, atrasti ir kartu džiaugiamės pasiekimais.

Užsiėmimų tvarkaraštis

Tėveliai gali susipažinti su šią darželio grupę lankančių vaikų dienos ritmu.

Valgiaraštis

Sveika ir subalansuota mityba – ypatingai svarbi augančiam vaikui. Todėl atsakingai ir kruopščiai sudarome valgiaraštį.