Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us

Logopediniai užsiėmimai

 

Pirmieji penkeri vaiko gyvenimo metai – svarbiausias laikotarpis, per kurį intensyviausiai formuojasi už kalbą atsakingos neuroninės jungtys. Vaikai nuo gimimo bando čiupinėti, viską imti į rankutes. Tuo metu iš pirštukų galiukų nerviniai impulsai keliauja į galvos smegenis gabendami daugybę nervinių signalų – jų įvairovė labai svarbi kalbos formavimuisi. 

 

Kad vaikas mokytųsi taisyklingai tarti garsus ir greičiau pradėtų šnekėti, būtina su juo kalbėtis, atsiliepti į kvietimą „dialogui“ kokio amžiaus jis bebūtų. Tėvai turėtų pasakoti, kas vyksta aplinkui, ką daro jie, ką daro vaikas. Taip pat skatinti stebėti ir atkartoti lūpų, žandikaulio, liežuvio judesius, veido mimikas, klausytis įvairių aplinkoje bei kalboje vartojamų garsų, juos mėgdžioti.

 

Labai svarbu sekti vaiko kalbą, jog prireikus būtų laiku pradedama kalbos korekcija. Nuostata, kad vaikas „išaugs“ – yra visiškai neteisinga. Neišlavinta ir neištaisyta kalba apsunkina vaiko mokymosi galimybes mokykliniame amžiuje.

 

Kaip vyksta užsiėmimai?

Užsiėmimai vyksta 2 kartus per savaitę. Jei reikia, kineziterapeutas pratimus individualizuoja.

Logopedo pagalba

Jeigu vaikui natūraliai nepavyksta taisyklingai pakartoti garso, rekomenduojama pasikonsultuoti su logopedu. Konsultacijos metu išgirsti patarimai padės tėveliams geriau suprasti, kaip reikėtų mokyti tarti garsus.

„Šermukšniuko“ darželyje vaiko kalbiniams įgūdžiams skiriamas didelis dėmesys. Logopedas aktyviai įsitraukia į ugdymo veiklą ir visose vaikų grupėse veda logopedinius užsiėmimus. Užsiėmimų metu atliekamos artikuliacinio aparato mankštelės, lavinama smulkioji motorika, foneminė klausa. 

a

Turite klausimų?